euractiv.png
biblio_ler_60995.png
MISP_banner_animated.gif
150x100.jpg
klubGO_baner.png
nalas_logo.png
slika.png

Gastronomske manifestacije u Srbiji

  • Štampaj

KALENDAR LOKALNIH MANIFESTACIJA

GRAD/OPŠTINA MESTO ODRŽAVANJA MANIFESTACIJE  NAZIV MANIFESTACIJE VREME ODRŽAVANJA MANIFESTACIJE VIŠE INFORMACIJA
Aleksinac Aleksinac Pekarski dani Treća nedelja oktobra Svi pekari
Aleksinac Aleksinac Na moravi vodenica stara  13. i 14. juli, Petrovdanski vašar Riblje čorbe od moravske ribe
Aleksinac Rutevac Sabor paprikara Prva nedelja septembra Paprika od parcele do torte
Apatin Apatin Apatinske ribarske večeri Prva nedelja jula Riblji paprikaš
Arilje Arilje Sajam meda Za Cveti  
Arilje Arilje Zlatni kotlić Arilja Početak oktobra   
Arilje Arilje Kupusijada Srpska Nova Godina Kuvanje kupusa na trgu
Bajina Bašta Bajina Bašta Drinski kotlić Oko 25. jula Riblji specijeliteti
Bačka Palanka Bačka Palanka Festival domaće kobasice, kulena i slanine Početak februara  
Bačka Palanka Bačka Palanka Štrudlafest Poslednja nedelja avgusta  
Bačka Palanka Silbaš Bostanijada Početak avgusta  
Bačka Palanka Čelarevo Čelarevo fest-dani piva Sredina septembra  
Bačka Topola Bačka Topola Festival meda Prva ili druga nedelja septembra  
Bački Petrovac Bački Petrovac Dani Petrovca, kulenijada  Zadnji vikend u maju Pravljenje sveže petrovačke kobasice i kulena
Bečej       Paprikaš od divlje patke
Bečej Bačko Petrovo selo Dani krastavaca Prva polovina jula  
Bela Palanka Bela Palanka Dani banice Sredina avgusta Banice
Boljevac Boljevac Crnorečje u pesmi i igri - Zlatne ruke Crnorečja Drugi vikend u junu  
Boljevac Boljevac Crnorečki kotlić Septembar  
Bor Brestovačka banja Dani Brestovačke banje Treći vikend avgusta Tradicionalno pripremanje hrane
Brus Brus Zlatne ruke Brusa 19-21. avgust Izložba starih jela i kotlić takmičarski
Čačak Mrčajevci Kupusijada Septembar Svadbarski kupus-takmičarski
Čačak Zablaće Plodovi zapadnog Pomoravlja Septembar Tradicionalno-paprika-takmičarski
Čačak Čačak Pitijada Kraj novembra Pite - tradicija-takmičarski
Čajetina Mačkat Pršutijada 12-14. januar Sajam pršuta
Ćićevac Ćićevac Mladenački sabor 22. mart  
Dimitrovgrad Dimitrovgrad Sajam Balkanskog biodiverziteta i seoskog nasleđa 21. septembar Spremanje janjije i ovčetine na pari-takmičenje
Dimitrovgrad Dimitrovgrad Velikdanska peraška Uskršnja manifestacija Spremanje uskršnjeg kozunaka (tradicionalni uskršnji kolač)
Gadžin Han Gadžin Han Zaplanjski zalogaj Jun Tradicionalna jela u zemljanim posudama
Golubac Golubac Sajam Dunava - zlatne ruke 26-28. jul  Gastronomija -takmičarskog karaktera
Inđija Krčedin Dani čvaraka Februar Takmičenje u pravljenju čvaraka
Inđija Stari Slankamen Zlatni kotlić   Maj Riblji paprikaši
Inđija Stari Slankamen Zlatni kotlić   Avgust Isključivo riblje čorbe
Inđija Beška Zlatni kotlić   Juli Riblji specijeliteti
Inđija Slamkamenački vinogradi Pudarski dani Avgust Riblja čorba, pudarski paprikaš
Inđija Maradik Maradička jesen Septembar Izložba starih jela, meda i pića
Kanjiža Kanjiža Gastro fest Druga polovina jula Gulaš, riblja čorba i paprikaš
Kikinda Kikinda Dani ludaje Drugi vikend u oktobru Sve od bundeve
Knjaževac Selo Vrtovac Molitva pod Midžorom Đurđevdan, i vikend   
Knjaževac Knjaževac Špricer fest 2. avgust Domaća vina, rakije i hrana
Koceljeva Koceljeva Festival zimnice Poslednji vikend u septembru  
Kosjerić Kosjerić Čobanski dani Vikend oko Petrovdana  Tradicionalna jela
Kovin Kovin Banatski fruštuk Drugi vikend u maju  
Kovin Kovin Stari Lala 22-23. jun  
Kovin Skorenovac Dani mađarske kuhinje Drugi vikend u oktobru  
Kragujevac Kragujevac Šumadijski sajam poljoprivrede Septembar  
Kraljevo Kraljevo Srebrni kazan Septembar Pasulj
Kraljevo Selo Ratina Projada Septembar Sve od projinog brašna
Krupanj Krupanj Petrovdanski sabor 12. jul Tradicionalana jela
Krupanj Krupanj Krompirijada Druga nedelja oktobra Sve od krompira
Krupanj Krupanj Gljivijada Treća nedelja oktobra Sve od pečuraka
Kučevo Kučevo Homoljski motivi Zadnja nedelja avgusta Tradicionalna kuhinja
Kula Kula Dani paprike 16. ili 17. avgust  
Leskovc Leskovc Roštiljijada Druga nedelja septembra  
Leskovc Donja Lokošnica Dani paprike    
Loznica Loznica Gljivarijada 12. i 13. oktobar Specijaliteti od gljiva
Ljubovija Ljubovija Drinski gastro festival 11. maja , druga subota maja Riba, etno trpeza
Mionica Mionica Mišićevi dani - Varoške večeri Krajem jula Tradicionalna kuhinja
Negotin Negotin Sajam meda i vina 12. maj Med i vino
Negotin Selo Štubik Krajinski običaji 18. i 19. jun Takmičenje u pravljenju kačamaka
Negotin Selo Rogljevo Krajinska berba Septembar Vino
Negotin Selo Rečka Bostanijada Juli Lubenice
Niš Niš Dani bureka  Prva polovina septembra Burek
Niška Banja Niška Banja Pihtijada 18. i 19. januar Pihtije
Novi Bečej Novo Mileševo Štrudlijada 1-2. avgust  
Novi Bečej Novi Bečej Kotlić Kraj avgusta Riblja čorba 
Paraćin Paraćin Džigeranijada 16. maj Džigerice, ti li si meso...
Petrovac na Mlavi Selo Stamnica Bačijada Početak maja Narodna kuhinja
Pirot Pirot Jagnjijada Krajem maja Domaći specijaliteti
Pirot Pirot Sajam peglane kobasice    
Požarevac Selo Poljane, Sestroljinski manastir Uskršnji etno festival Drugi dan Uskrsa Tradicionalno pripremanje hrane
Požarevac Selo Ostrovo Ostrovački bećarac 21. juli Tradicionalno pripremanje hrane
Ražanj
Ražanj
Dani Save Jeremića  2 dana u prvoj polovini jula Tradicionalno pripremanje hrane
Rekovac Rekovac Zlatne ruke Levača Prvi vikend u avgustu Narodna kuhinja
Ruma Ruma I kad prođu slave, ostaje kolač Februar Sremski specijaliteti
Šid Šid Kobasicijada Kraj januara, početak februara  
Šid Erdevik Kulenijada Početak jula (?)  
Smederevska Planka Azanja Dani Azanjske pogače 5-8. avgust  
Sombor Sombor Somborski kotlić Sredina jula Riblji paprikaši
Srbobran Turija Kobasicijada Poslednji vikend u februaru  
Subotica Palić Berbanski dani Treći vikend u septembru  
Svrljig Svrljig Belmužijada Prvi vikend u avgustu Belmuž 
Temerin Temerin Temerinska pasuljijada Jun Takmičenje u kuvanju čorbastog pasulja
Temerin Bački Jarak Pitijada Oktobar Promocija tradicionalne kuhinje
Temerin Temerin Martindan Novembar Proslava mladog vina
Titel Šajkaš Mundijada Drugi vikend juna Takmičenje u kuvanju gulaša
Titel Titel Kotlić pod Titielskim bregom 24. avgust Takmičenje u kuvanju riblje čorbe
Trgovište Trgovište Dani preobraženja 17-19. avgusta Tradicionalana jela
Trstenik Trstenik Trstenik na Moravi Sredina avgusta Čorbijada
Trstenik Selo Stopanja Čarapanska pečenjijada Septembar Pečenjijada i dani povrća 
Valjevo Valjevo Festival duvan čvaraka Druga nedelja oktobra Kako rekosmo, festival duvan čvaraka
Valjevo Medvednik Dani gljiva Prvi vikend u oktobru Gulaš i ostalo od gljiva
Varvarin Varvarin Moravske večeri Poslednji vikend u avgustu Lovački i ribolovački specijaliteti
Varvarin Varvarin Etno festival 22. septembar Tradicionalna kuhinja
Velika Plana Velika Plana Karađorđevi dani gurmanluka Prva nedelja septembra Tradicionalna kuhinja
Veliko Gradište Veliko Gradište Alaske večeri Vikend oko 13. avgusta Alaske đakonije
Veliko Gradište Veliko Gradište Pasuljijada Vikend oko 20. avgusta Pasulj gradištanac na sve načine
Vladičin Han Vladičin Han Vidovdanski dani Nedelju dana oko Vidovdana Domaći specijaliteti
Vlasotince Vlasotince Vinski bal Kraj avgusta/početak septembra Tradicionalna jela i pića
Vranje Vranje Dani Vranja Početak septembra Prezentacija vranjskih pita
Vrnjačka Banja Vrnjačka Banja Zlatne niti Petak, 12. april  Tradicionalna jela
Vrnjačka Banja Vrnjačka Banja Riblja čorba za sve 13. januar Riblja čorba, ali i čorba od fazana
Vrnjačka Banja Vrnjačka Banja Dani prelarstva 25-30. jula  
Vršac Vršac Vinofest Treći vikend u martu Festival vina i vinara
Vršac Vršac Grožđebal-dani berbe grožđa Treći vikend u septembru Berba i sve što uz nju ide
Vršac Vršac Praznične đakonije Drugi vikend u decembru Izložba praznične trpeze
Žabalj Čurug Dani ovčara Subota pre Spasovdana Šišanje ovaca i kuvanje ovčijeg paprikaša
Žabalj Žabalj, obala Jegričke Zlatni kotlić Jun Riblja čorba
Žabalj Žabalj Škembijada Prvi vikend septembra Takmičenje u pripremi škembića
Žabalj Čurug Dani mladog vina Polovinom novembra  
Žagubica Žagubica Sabor Vrela Homolja Poslednji vikend u junu Svekolika tradicija Homolja
Žagubica Selo Krepoljin Dani bilja i gljiva Oktobar Branje, izložba gljiva i jela od gljiva
Žagubica Selo Medveđica Dani proje 10. avgust  
Žagubica Selo Laznica Dani zdrave hrane 16. oktobar Zdrava hrana na trpezi
Zaječar Zaječar   10. maj Sve od meda
Zaječar Zaječar Zaječarsko kulturno leto Jun-septembar Stalno ponešto: lovački gulaš, pasuljijada, riblji kotlić
Zemun Zemun Riblji kotlić 12. jul, Petrovdan Slava zemunskih ribara
Žitište Selo Hetin Palančikijada 27. april  
Žitište Žitište Čiken-fest 12-14. juli Sve od piletine, a posebno paprikaš
Žitište Žitište Pitijada 30. jun Dobrotvorna manifestacija za decu u hraniteljskim porodicama
Žitište Selo Čestereg Bosanski lonac 27. juli Takmičenje u kuvanju bosanskog lonca
Žitište Selo Srpski Itebej Banatska testijada 8. septembar Sve od testa, slanog i slatkog
Žitište Banatsko Karađorđevo Pogačijada  12. septembar Slane i slatke pogače
Zrenjanin Zrenjanin Čobanski paprikaš Na Duhove, tokom maja i juna Svetsko prvenstvo u spremanju čobanskog paprikaša
Zrenjanin Zrenjanin Žetalačke svečanosti Tokom jula  
Zrenjanin Zrenjanin Banatske vredne ruke Poslednja nedelja avgusta Tradicionalna kuhinja
Zrenjanin Zrenjanin Štrudlijada Tokom septembra i oktobra Takmičenje u pripremi domaćih štrudli
Zrenjanin Zrenjanin Pastirski dani Tokom novembra  

Nazad