Na sednici odbora je jednoglasno usvojen Pravilnik o radu Odbora za društvene delatnosti, a sekretarka Odbora Jasmina Tanasić predstavila je Plan rada Odbora za 2012. godinu. U tekućoj godini trebalo bi da se održe četiri sednice Odbora. Na sednicama će se razmatrati: potreba za izmenama i dopunama zakonskih okvira u javnom zdravlju, inicijativa upućena resornim ministarstvima o kreiranju organizacionih jedinica u ministarstvima koje će se baviti pitanjem lokalnih samouprava, strategija razvoja predškolskog obrazovanja. Tokom ove godine planira se održavanje pet okruglih stolova na temu predškolskog obrazovanja i javnog zdravlja.
Predstavljen je predlog za formiranje radnih grupa u oblastima: omladina i sport, zdravlje, socijalna zaštita, obrazovanje, kultura i međuodborska grupa za rodnu ravnopravnost. U narednom periodu, članovi Odbora će u narednom periodu da se prijave za članstvo u radnim grupama. Na sednici je takođe predstavljena platforma SKGO u oblasti društvenih delatnosti. U Platformi su definisane politike u oblasti obrazovanja, zdravstva, socijalne zaštite, kultre, omladine i sporta za koje se zalaže SKGO.
Maja Knežević, koordinatorka Mreža, je predstavila projekat koji SKGO sprovodi u saradnji sa Asocijacijom lokalnih i regionalnih vlasti Norveške (KS) i Centrom za liberalno demokratske studije (CLDS), uz podršku Ministarstva inostranih poslova Kraljevine Norveške, a koji se zove „Podrška lokalnim samoupravama u decentralizaciji društvenih delatnosti". U okviru projekta osnovane su tri mreže, jedna se bavi unapređenjem predškolskog obrazovanja, druga unapređenjem uslugama socijalne zaštite i treća unapređenjem javnog zdravlja na lokalnom nivou. Osnovi principi projekta su umrežavanje i promocija donošenja političkih odluka zasnovanih na dokazima.
Vladica Janković, predstavnik Zavoda za statistiku predstavio je revidiranu DevInfo bazu koju vode UNICEF i Republički zavod za statistiku, a u saradnji sa Stalnom konferencijom gradova i opština. DevInfo baza omogućiće lak i jednostavan pristup podacima predstavnicima lokalnim samoupravama, a koji su relevantni za planiranje lokalnih politika. Baza se može proširiti i drugim podacima koji su potrebni lokalnim samoupravama. On je istakao da predstavnici Radne grupe za kulturu SKGO mogu predlog indikatora poslati Republičkom zavodu za statistiku.
Na kraju skupa, članovima Odboru obratila se Rozalija Ilić, ispred Romskog informativnog centra iz Kragujevaca. Ona je naglasila da Romi ne moraju da budu trošak, već investicija, ako se pravilnim akcijama usmeri njihov rad. Istakla je da lokalne samouprave treba da razmotre ukidanje određene takse preduzetnicima romske nacionalnosti, a koje su definisane i zakonom i da bi ta mera potpomogla mnogim Romima tako što bi im poslovi prešli iz sive zone u belu zonu poslovanja, što je umnogome značajno i predstavnicima lokalnih samouprava, jer im se na taj način smanjuju troškovi za socijalna davanja. Ona je istakla da njihova organizacija daje i grant sheme za stimualciju preduzetništva pripadnicima romske nacionalnosti.